Lip Balm for Sale

It is that time of year again.  Are your lips chapped?  GIS fourth graders are selling homemade lip balm.  Students have already received order forms and will be selling the lip balm until December 12th.  Lip balm is $1.50 per tube and payment is required when order is placed.  Orders will be filled and returned as students submit forms.  Lip balm is also available for sale during lunch.  We have seven exciting flavors this year including:

Bubble gum

Caramel apple

Peppermint

Cinnamon

Hot cocoa

Chocolate-covered cherry

Spearmint

Tropical fruit